تبلیغات
مركز آموزش هیپنوتیزم, تله کینزی, کندالینی, چشم سوم, ریکی, پرواز روح, هاله, هرم انرژی و ... - ژرف تر کردن خلسه در هیپنوتیزم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من قصد دارم با قرار دادن مطالب مربوط به خودشناسی برای بهتر زندگی کردن شما قدمی بردارم.
در صورت نیاز می توانید با من در تماس باشید.

کانال تلگرامی من: https://t.me/hypnosisfast

ایمیل من: harakat.meta@yahoo.com

حركت ...

جستجو

 

ژرف تر کردن خلسه در هیپنوتیزم

شنبه 22 مرداد 1390   07:34 ب.ظ

عمیق تر شدن هیپنوتیزم از طریق ادراک

یک سوژه در زمانی که برای اولین بار وارد خلسه هیپنوتیزمی میشود شاید واقعا مطمئن نباشد که هیپنوتیزم شده است, زیرا او نه تنها حرفهای هیپنوتیزور را میشنود, بلکه از کلیه وقایع و اتفاقاتی هم که در جوار او روی می دهد آگاهی دارد. در این شرایط او چیز متفاوتی را نسبت به قبل احساس نمی کند. بنابراین مانند انبوهی از سوژه های هیپنوتیزمیک قبول نمی کند که به خواب هیپنوتیزمی یا خلسه (ترانس) وارد شده است. بنابر این لازم است قبلا سوژه این موضوع را درک کند که واقعا هیپنوتیزم شده است.

مابقی را در ادامه مطلب بخوانید...

یکی از مقدماتی ترین و یا ساده ترین کارهایی که از طریق آن به ادراک می رسد , زورآزمایی او برای بازگشایی چشم ها می باشد که از طریق ارائه تلقینات مناسب صورت میگیرد. در این شرایط او پس از آنکه متوجه میشود که نمی تواند چشم هایش را به اراده خودش باز کند, قانع میشود که واقعا اتفاقاتی افتاده است که او را در انجام این کار بسیار ساده ناتوان کرده است. معمولا این ادراک به ورود به شرایط خلسه هیپنوتیزمی باعث میشود تا اینکه او به خلسه عمیق تری وارد شده و با بیداری متعارف فاصله بیشتری را احساس کند. برای رسیدن به این هدف می توان از سایر آزمایشهایی هم که نوعی اختلال در کنترل عضلانی را نشان می دهند استفاده کرد. برای مثال پس از آنکه با تشریفات و زبان بازیهای متعارف که به انها تلقین می گوییم دست یک سوژه را در شرایط کاتالپسی قرار دادیم و او متوجه نشد که نمی تواند دستش را خم کرده و پایین بیاورد, به این نکته توجه پیدا میکند . لطفا یک بار دیگر به این جریان توجه فرمایید: ((دست شما کاملا به سمت جلو و در طرف مقال کشیده شده است. کاملا سفت و سخت شده مانند یک میله آهن. شما نمی توانید آن را خم کنید و یا پایین بیاورید. هر قدر هم که شما کوشش کنید, خم کردن یا پایین آوردن دست برایتان مشکل تر میشود , زیرا شما در شرایط هیپنوتیزمی قرار دارید. همانطور که مشاهده میکنید , کاملا تحت اختیار من قرار گرفته اید و کلیه دستورات مرا انجام می دهید. الان شما به نکته جالب تری توجه پیدا میکنید. هرقدر بکوشید که دستتان را به سمت پایین بیاورید بالاتر و بالاتر میرود , هرقدر برای پایین آوردن دستتان بکوشید این دست بیشتر و بیشتر به سمت بالا متمایل میشود. عملا تا زمانی که من بگویم که شما می توانید دست خودتان را به پایین بیاورید , انجام این عمل برای مشا عیر ممکن خواهد بود)). با کارهایی که در این لحظات انجام داده و با بیاناتی که مطرح کرده اید در این زمان این احساس در آگاهی سوژه پدید آمده که تحت تاثیر هیپنوتیزمی شما قرار گرفته است وگرنه دلیلی وجود ندارد که او نتواند کاری به این سادگی را انجام ندهد؟
برای برخی از سوژه های هیپنوتیزمی قبول تلقینات ادراکی از طریق تلقینات بعد از هیپنوتیزمی به صورت بهتری صورت میگیرد. برای مثال شما می توانید به سوژه تلقین کنید که چند دقیقه پس از بیدار شدن , خارش شدیدی را در پشت قفسه سینه اش درست در نقطه ای احساس خواهد کرد که خاراندن آن منطقه برای او امکان پذیر نباشد.

بعد به اینصورت ادامه میدهید: (( شما از احساس این خارش بسیار شدید کاملا ناراحت میشوید. برای راحت شدن از این خارش مزاحم شما خودتان را خم و راست میکنید و پشت خودتان را به اثاث و اسباب اتاق می مالید. ولی هیچیک از این اقدامات نمی توانند موثر واقع شوند . بلاخره شما متوجه من میشوید و از من طلب کمک می کنید زیرا فقط من می توانم این خارش شما را تسکین دهد. در آن زمان من دوبار دستم را به هم می زند و پس از آن فورا خارش پشت شما ناپدید می شود. این پدیده به شما ثابت میکند که تحت تاثیر هیپنوتیزمی من قرار گرفته اید. در آن زمان من دوباره شما را هیپنوتیزم میکنم و شما به خلسه هیپنوتیزمی عمیقتری وارد میشوید. خیلی سریع و خیلی عمیق )) در این زمان این آگاهی و ادراک را در سوژه به وجود بیاورید که هرچند او بیدار است , ولی کاملا تحت تاثیر مطالبی قرار میگیرد که شما به او میگویید . به این ترتیب او به خلسه عمیق تری وارد میشود.


2- انباشتن تلقینات بر روی یکدیگر:

انباشتن تلقینات بر روی یکدیگر معملا به صورت ترکیب و همگام با تکنیک ادراک صورت میگیرد. بنابر این بلافاصله پس از آنکه سوژه متوجه شد که نمی تواند دستش را پایین بیاورد , به او بگویید :

((حالا پس از آنکه من تا عدد سه شماردم , دست شما شل و کرخت شده و مانند یک قطعه سنگ به پایین سقوط میکند. پس از آنکه این پدیده اتفاق افتاد، خودت هم فورا به یک خواب عمیق فرو می روی. یک ... دو ... سه ! حالا شما به یک خواب هیپنوتیزمی خیلی عمیق فرو می روید... یک خواب عمیق تر ! ))

در شرایطیکه او از انجام این تست مبهوت و شگفت زده شده است , شما بلافاصله به یک آزمون دیگری روی بیاورید. هیچ چیزی مانند یک موفقیت زمینه را برای انجام موفقیت آمیز کار دیگر فراهم نمی سازد. در شرایطی که سوژه کاملا قانع شده که میت واند بسادگی و سهولت تحت تاثیر شما قرار بگیرد , با تلقینات بیشتر و کوشش در تحقق آنها , وجود او را با تلقینات بیشتر و بیشتر لبریز نمایید. در ارائه این آزمونها دقت کنید. از ساده تر شروع کرده و به تدریج به آزمون مشکل تری روی آورید. با هر موفقیتی که در انجام این کارها به دست می آورید , حصول موفقیت را با پیدایش خلسه عمیق تری در سوژه پیوند بزنید. پس از آنکه متوجه شدید سوژه به خلسه هیپنوتیزمی فرورفته در این شرایط به انجام پدیده پیچیده تر روی بیاورید . خیلی اهمیت دارد که زمان توقف پیشروی را مشخص کنید. بهتر است قبل از آنکه به بیشترین حد هیپنوتیزم پذیری سوژه برسید , این آزمایشها را متوقف سازید. از آنجا که هر موفقیت تا اندازه زیادی راه را برای پیدایش موفقیت های بعدی و بیشتر آماده می کند بنابر این شکست در انجام یک پدیده هم می تواند آثار ناگواری در سوژه بخ جای بگذارد.


3- تلقینات بعد از هیپنوتیزمی :

یکی از روشهای ساده و شناخته شده برای رسیدن به عمق بیشتری از خلسه آن است که پیش از آنکه سوژه را از خواب بیدار کنید , به او تلقین کنید که بار دیگر که وی را هیپنوتیزم می کنید , او خیلی ساده تر و سریع تر به یک خلسه هیپنوتیزمی عمیق وارد می شود. تلقینات در شرایطی به صورت موثرتری بر روی سوژه اثر می گذارند که دوبار در هفته او را هیپنوتیزم کنید و در این شرایط آثار آن از تکرار جلسات در فواصل هفتگی بیشتر می شود. این تکنیک برای هیپنوتیزورها بسیار آشنا و شناخته شده است و بیشتر از سایر تکنیک ها برای عمیق تر کردن خلسه هیپنوتیزمی مورد استفاده قرار میگیرد.


نوشته شده توسط : حركت ...