تبلیغات
مركز آموزش هیپنوتیزم, تله کینزی, کندالینی, چشم سوم, ریکی, پرواز روح, هاله, هرم انرژی و ... - یادگیری چند تکنیک هیپنوتیزم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من قصد دارم با قرار دادن مطالب مربوط به خودشناسی برای بهتر زندگی کردن شما قدمی بردارم.
در صورت نیاز می توانید با من در تماس باشید.

کانال تلگرامی من: https://t.me/hypnosisfast

ایمیل من: harakat.meta@yahoo.com

حركت ...

جستجو

 

یادگیری چند تکنیک هیپنوتیزم

جمعه 7 آذر 1393   06:03 ب.ظ

یادگیری چند تکنیک دگر هیپنوتیزم برای خواب کردن سوژه
مناطق خواب‌آور بدن: دانستن اینکه برخی از نقاط بدن برای به خواب رفتن سوژه بسیار حساس هستند، که اگر  هیپنوتیزم کننده این نقاط را پیدا کند به سهولت می‌تواند سوژه را خواب کند، این نقاط در نوک انگشتان، آرنج‌ها، ران‌ها، پشت باسن، طرفین گلو و از همه حساس‌تر پیشانی،  مغز  سر و تخم چشم‌ها هستند، مثلاً‌ اگر هیپنوتیزم کننده دست روی پیشانی یا فرق سر سوژه بگذارد زودتر به خواب خواهد رفت و یا اگر پشت ابروها ماساژ داده شود، سوژه خیلی زود به خواب خواهد رفت و برخی از اشخاص هم هستند که بر عکس کوچک‌ترین تماس با هر نقطه از بدنشان موجب می‌شود که اصلاً هیپنوتیزم نشوند.  این اشخاص ممکن است در مقابل صدا یا نگاه و نور حساس باشند. سوژه را ایستاده یا نشسته می‌توان هیپنوتیزم کرد، برای «سوژه» نشستن یا ایستادن فرقی نمی‌کند ولی برای هیپنوتیزور ایستادن راحتتر است،

در ادامه مطلب بخوانید ...

یک تکنیک: اول چند پاس به روی کره چشم سوژه داده و بعد از شانه تا زانوان سوژه را پاس می‌دهیم سپس پشت سر سوژه می‌رویم دستهایمان را به روی کتف‌های او می‌گذاریم، به طوری که انگشت شست نزدیک ستون فقرات، انگشتان کمی فرو رفته در زیر تیغه کتف قرار گیرد.

با سوژه هیچ صحبت نمی‌کنیم، بعد دستهایمان را به طرف خودمان می‌کشیم اگر سوژه به عقب کشیده شود فوراً او را می خوابانیم ولی اگر کشیدن نشود و ایستادگی نماید باز هم کلمه‌ای حرف نمی‌زنیم، بلکه دوباره دستهایمان را به کتف‌ها می‌گذارم و به ارامی به عقب می‌کشیم، بعداً آهسته می‌گوییم «اگر نیرویی تو را به عقب میکشد بهتر است مقاومت نکنی و اجازه دهی که به عقب کشیده شوی، نگران افتادن خودت هم نباش، من مراقبت خواهم بود» در همین حین به آرامیدستمان را به عقب می کشیم. هر کس به اندازه حساسیتش مقاومت می‌کند، بعضی‌ها بی‌اختیار پرت می‌شوند، ولی اغلب جای خود را تغییر می‌دهند. هیپنوتیزور باید خیلی با حوصله و صبور باشد.

به هر حال آنگاه برای سومین بار کتف‌های سوژه را با قدرت کف دست به سوی خود بکشید و بگویید که: «طولی نمی‌کشد که به روی بازوان شما سنگینی خاصی حاکم می شود» در این حال با یک دست سر معده و با دست دیگر ناحیه لگن سوژه را مالش دهید و سعی کنید تعادلش بهم نخورد و وقتی ماساژ می‌دهید تلقین کنید که به زودی به خواب عمیق و سنگینی خواهد رفت، «آرام و راحت بخوابید.»

حالا سوژه را به آرامی روی زمین بخوابانید و به ادامه کار خود بپردازید.

تکینیک دیگر: سوژه را پشت به روشنایی روی یک صندلی راحت بنشانید و به او بگویید فکر کند که می خواهد بخوابد. حالا به چشمانش نگاه کنید و با آهنگ یک وزن، که بلند و کوتاه نشود بگویید «سرت در حال سنگین شدن است، پلکهایت در حال بسته شدن است و ...» بعد از بالای سر تا معده او را پاس دهید، پس از پاس دادن دست راست را روی سر سوژه بگذارید و مرتباً تلقین کنید که در حال خوابیدن است و کمی هم بر روی کره چشم سو ژه فشار ملایمی وارد کنید (البته بعد از بسته شدن چشمانش) و آرام آرام اجازه دهید تا به خواب رفته و شما به ادامه هیپنوز بپردازید.

تکنیک دیگر: جلوی سوژه بنشینید یا بایستید و در بین دو چشمش خیره شوید و با لحن ملایم بگویید «وقتی من شما را نگاه می کنم، پلک‌های شما سنگین می‌شوند، سنگین شدند … بسته شدند … چشمانتان را ببندید»بعد دو دستتان را بالای سر سوژه ببرید و بدون تماس از بالای سر سوژه تا سر معده چند پاس بدهید در ضمن در حین پاس دادن هم تلقین فراموش نشود. «بخواب... بخواب... بخواب...» بعد در بیخ گوش  چپش به ارامی بگویید: بخواب... عمیق بخواب. حالا اجازه دهید تا سوژه به خواب برود تا شما به ادامه هیپنوزتان بپردازید.

تکنیک دیگر : با سوژه روبروی هم بر روی صندلی نزدیک به هم بنشینید. حالا زانوان سوژه را در میان زانوان خود بگیرید و فشار ملایمی در قسمت زانومان سوژه ایجاد کنید، و  ثابت به چشم‌های سوژه نگاه می‌کرد، برخی اوقات پاس‌های ملایمی هم از بالای سر تا سر معده به سوژه بدیهد، آن قدر به نگاه کردن ادامه دهید تا چشم‌های سوژه آب بیفتد و  یا شروع به بسته شدن نماید، در این هنگام شروع به تلقین کنید، «آها! حالا چشم‌هایت می‌خواهند بسته شوند، خوابت گرفته، راحت بخواب» آن قدر تلقین بکنید تا سوژه به خواب برود و سپس شروع به ادامه هیپنوز کنید.

ادامه دارد...

نوشته شده توسط (حرکت)
1393/9/7


نوشته شده توسط : حركت ...