تبلیغات
مركز آموزش هیپنوتیزم, تله کینزی, کندالینی, چشم سوم, ریکی, پرواز روح, هاله, هرم انرژی و ... - فنگ شویی (نظم و هماهنگی)

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من قصد دارم با قرار دادن مطالب مربوط به خودشناسی برای بهتر زندگی کردن شما قدمی بردارم.
در صورت نیاز می توانید با من در تماس باشید.

کانال تلگرامی من: https://t.me/hypnosisfast

ایمیل من: harakat.meta@yahoo.com

حركت ...

جستجو

 

فنگ شویی چیست؟


شاید در زندگی خود با مواردی برخورد کردید که خرید یا اجاره محل جدیدی برای کار یا زندگی باعث شود تا تغییراتی خوب یا بدی در زندگی شما بوجود آیند.
بسیاری از ما در محاوره روزمره خود این کیفیت را چنین بیان می کنیم که مثلاً این خانه برای همه " آمد داشته" یا این مغازه یا این ماشین خوش قدم است و هرکسی که آن را میخرد یا اجاره می کند از آن خیر خوبی بدست می آورد.
گاهی این مسئله به صورت دیگری بروز می کند:
وقتی محل زندگی قبلی و فعلی خود را باهم مقایسه می کنید میینید که در خانه قبلی وضع کار و حرفه خوبی نداشتید ولی در این خانه که آمدید وضع کار بهتر شده ولی مثلاً از نظر روابط عاطفی با همسر خود در مشکل هستید.
بسیاری از این دست مشکلات یا تغییرات در زندگی به محل کار و سکونت ما برمی گردد و فنگ شویی به ما کمک می کند تا آنها را بشناسیم و برای تقویت جنبه های مثبت و برطرف کردن نقاط ضعف خود تلاش کنیم.
فنگ شویی دانشی كهن است و ریشه در نگرش چینی به جهان هستی دارد. معنای عبارت فنگ شویی، باد و آب است. شاید این ترجمه چیز زیادی را بدست ندهد ولی در دید چینی باد و آب پایه اصلی ساخت محیط اطراف ما هستند.
در فنگ شویی این اعتقاد وجود دارد كه كیفیت انرژی های محل كار یا زندگی افراد در سرنوشت و سلامت آنها دارای تاثیر فراوان است.
در واقع فنگ شویی دانش انتخاب محیطی زنده است كه در آن عناصر و انرژی‌های سازنده فضا باهم در تعادل باشند.
نتیجه این هماهنگی و تعادل در اجزاء سازنده محیط، بهره مندی ساكنین از زندگی خوب و موفق است.
درباره تاریخ فنگ شویی نظرات مختلفی وجود دارد.
یكی از این نظریه‌ها به دورانی برمی‌گردد كه زندگی در اطراف رودخانه لو در چین باستان رشد زیادی پیدا كرده بود.
در آن زمان، طغیان مكرر رودخانه باعث بروز خسارت‌های زیاد به محصولات كشاورزی می‌شد.
در همین دوره مردی به نام فو-هسی با اجرای اصلاحاتی در مسیر رودخانه برای همیشه به این طغیان‌های مخرب پایان داد.
او بعد از مدتی امپراطور منطقه شد و به امور سازنده خود ادامه داد.
بسیاری، او را پایه گذار فنگ شویی می‌دانند.

سال‌ها بعد از فو-هسی امپراطوی به نام ون

King Wenاهتمام خاصی نسبت به این دانش، مبذول كرد و فنگ شویی تبدیل به اصول ساخت بناهای حكومتی ‌شد.
در واقع تا سال‌های سال فنگ شویی و فرمول‌های آن فقط در دسترس سلاطین و درباریان بود.
وقتی مائوتزه در چین به حكومت ‌رسید، فنگ شویی را به صورت عمومی رواج داد و از زمان او بود كه فنگ شویی در تمام چین منتشر شد.
چینی‌هایی كه در خارج از سرزمین اجدادی خود سكونت كردند، این دانش را با خود به خارج از چین بردند و آن را در سایر كشورها رواج دادند. در دنیای امروز هنگ كنگ نمونه خوبی برای فنگ شویی است. در ابتدای قرن گذشته، هنگ كنگ سرزمینی صخره‌ای و بی‌فایده بود. كسانی كه در آنجا شروع به كار و سكونت كردند، این ناحیه را براساس اصول و مبانی فنگ شویی بنا كردند. نتیجه این سبك كار، سازندگی بی‌نظیر در این منطقه است و ساكنین هنگ‌كنگ از رونق فوق‌العاده آن بهره مند هستند. امروزه فنگ شویی در دسترس همه قراردارد و هركسی می‌تواند به فراخور آنچه در اختیار دارد از این دانش بهره ببرد. علاوه براین زندگی جدید شهری و شكل گسترش ساختمان‌ها در آن نوع جدیدی از فنگ شویی را برای جامعه به ارمغان آورده است. فنگ شویی مدرن امروزی دارای شاخه های مختلفی است. بخشی از فنگ شویی به محل زندگی و خانه ها مربوط می شود و بخش مهم دیگر آن فنگ شویی تجاری است.این قسمت فنگ شویی اصلاحات مربوط به بناهای تجاری و فروشگاه ها را شامل می شود. فنگ شویی دارای دستوراتی برای لباس پوشیدن و آرایش کردن (با الهام از عناصر طبیعت)، جهت های مناسب برای خوابیدن و زیر مجموعه های فراوانی مانند اینها است. فنگ شویی براساس كیفیت انرژی‌هایی كار می‌كند كه محیط كار و زندگی را دربرگرفته‌اندكار فنگ شویی ایجاد انرژی‌های خوب و سالم در محل كار و زندگی و جلوگیری از هدر رفتن منابع ارزشمندی است كه در دسترس داریم.
فنگ شویی را می‌توان برای تمام جنبه‌های زندگی و كار مورد استفاده قرارداد. اگر كارخانه‌دار، صاحب شركت یا مغازه هستید می‌توانید فنگ شویی را در كل محل كار به اجرا درآورید.
فنگ شویی از بسیاری از جهات مانند طب شرقی است با این تفاوت كه توصیه‌های انجام شده در فنگ شویی به جای اینكه درباره افراد باشد، درمورد فضاها صدق می‌كند و هدف فراهم كردن بهترین جریان انرژی در محیط كار و زندگی ساكنین است.
از این لحاظ ارتباطی بین فنگ شویی و شیاتزو وجود دارد.

منبع:رضا صادقی


پنج عنصر

در فلسفه چینی عناصر اربعه نداریم بلکه پنج عنصر (Wu shing یا Wu xing) داریم! این پنج عنصر چوب ، آتش ، خاک ، فلز ، آب هستند. عدد ٥ در چین عدد بخت است. بر خلاف عناصر اربعه چینیان معتقد نبودند که جهان از عناصر پنجگانه ساخته می‌شود بلکه معتقدند این عنصرها نشانگر تغییر هستند و هر یک عنصر بعدی را می آفریند.

چرخه سازنده با فلشهای سیاه (به شکل پنج ضلعی)

و چرخه مخرب با فلشهای صورتی (به شکل ستاره) نشان داده شده است.

چرخه سازنده: این عنصرها نشانگر تغییر هستند و هر یک عنصر بعدی را می آفریند یعنی: آب ، چوب را تغذیه می‌کند. --> چوب ، سوخت آتش است. --> آتش، خاک را (به شکل خاکستر) به وجود می‌آورد. --> فلز از خاک بدست می‌آید. --> فلز می‌تواند مانند آب جاری شود.

چرخه مخرب: اگر این عنصرها نادرست استفاده شوند (یکی در میان استفاده شوند) خطرناک می‌شوند و چرخه مخربی ایجاد می‌کنند. زیرا: آب، آتش را خاموش می‌کند. آتش فلز را ذوب می‌کند. فلز، چوب را می‌برد. چوب ، خاک را می فرساید. خاک، آب را آلوده می‌کند.

چرخه تحلیل برنده: برعکس چرخه سازنده است زیرا آتش چوب را تحلیل می‌برد. چوب آب را ضعیف می‌کند. آب فلز را ، فلز خاک را ، و خاک آتش را تحلیل می‌برد. چرخه تحلیل برنده با چرخه مخرب فرق دارد زیرا چرخه مخرب "شا چی" تولید می‌کند ولی چرخه تحلیل برنده انرژی منفی ایجاد نمی‌کند فقط عنصر مورد نظر را کمی ضعیف می‌کند و اگر عنصری بیش از حد وجود داشته باشد می‌توانیم از چرخه تحلیل برنده استفاده کنیم تا بدون ایجاد انرژی مخرب تعادل را در محیط به وجود بیاوریم.

هشت جهت

در فنگ شویی باستانی بر اساس شرایط جوی و محیطی زمین هر یک از عناصر پنج گانه را به یکی از جهات جغرافیایی اختصاص می دادند که تا به امروز در کلیه متون فنگ شویی به جای خود باقی است . جهت‌های قطب نما نیز در فنگ شویی مهم هستند. هر جهت (شمال-جنوب-شرق-غرب-شمال شرقی-شمال غربی-جنوب شرقی-جنوب غربی) با یکی از عناصر پنجگانه در ارتباط است و بر هم تاثیر دارند. هنگام دکوراسیون یا حتی هنگام ساختن ساختمان به این جهت‌ها دقت می‌کنند.

جدول عنصرها،جهتها،رنگها و نمادها

عنصررنگجهتتصویرشکل
آبمشکی/آبی تیره
شماللاکپشتخطوط موجی
چوبسبز/آبی روشن
شرق/جنوب شرقی
اژدهامستطیل
آتشقرمز/ارغوانیجنوبققنوسمثلث
خاکزردمرکز/شمال شرقی/جنوب غربی
امپراتورمربع
فلزسفید/نقره ای
غرب/شمال غربی
ببردایره/بیضی