تبلیغات
مركز آموزش هیپنوتیزم, تله کینزی, کندالینی, چشم سوم, ریکی, پرواز روح, هاله, هرم انرژی و ... - اكسیر حیات ( 2 )

با سلام خدمت شما دوست عزیز
من قصد دارم با قرار دادن مطالب مربوط به خودشناسی برای بهتر زندگی کردن شما قدمی بردارم.
در صورت نیاز می توانید با من در تماس باشید.

کانال تلگرامی من: https://t.me/hypnosisfast

ایمیل من: harakat.meta@yahoo.com

حركت ...

جستجو

 

خرافاتی در مورد ریکی

در اغلب سبک های ریکی، سمبل هایی دیده می شوند که کاربرد های مختلفی برای آنان ذکر شده است. اما حقیقتا سمبل ها هیچ خاصیتی ندارند و پایه گذار اصلی ریکی ( آقای usui shiki ryoho)، تنها از آن ها بعنوان ابزاری کمکی برای جلب توجه و تمرکز شاگردان کُند ذهن و دیرباور خود استفاده می کرده است. با اطمینان به شما می گویم که هیچ سمبلی از خود نیرویی نداشته و یک نقاشی برای یادآوری در س های تئوریست.  من بر این باورم، که برای انجام هر کاری با ریکی، تنها یک اشاره ی ذهنی ( نیت ) کافیست. ریکی انرژی هوشمند الهی است که از آگاهی مطلقی برخوردار است و محدود به زمان و مکان نیست. پس مانند یک نوزاد انسان، نیازی به تلقین و تکرار و هدایتِ انسانِ ناآگاه ندارد. تنها کاربرد سمبل ها، ارضای ذهن دیرباور انسان، و متمرکز کردن توجهش بر روی روندی است که در حال انجام می باشد.

در مورد ابزاری مانند کریستال های مختلف، شمع، بخور، عود و ابزار فیزیکی از این دست، تنها ابزاری برای مبتدیان هستند، جهت تسریع روند پاکسازی و درمان، و تمرکز. این گفته بدین معنی نیست که این ابزار هیچ خاصیتی ندارند! بلکه مثلا سنگ ها، نمک های معدنی، آب، شعله ی شمع و...، ابتدا به ساکن عبور دهنده ی محدوده ی فرکانسی مشخصی از ریکی می باشند که مصارف درمانی نیز دارند. اما تمامی این ها ابزاری کمک آموزشی می باشند و پس از مهارت یافتن در کانال شدن برای انرژی، تمامشان کنار گذاشته می شوند و در برابر قدرت یک انسان کانال شده، قدرت عبور دهی انرژی اشیاء ذکر شده ناچیز است. اتفاقا خودِ انسان است که می تواند اشیاء دیگر را به کانال ریکی مبدل کرده، پاکسازی کند، و محدوده ی عبور دهی فرکانسی آن ها را تغییر دهد.

با تحقیق مختصری پیرامون ریکی، متوجه خواهید شد که امروزه بالغ بر 500 سبک مختلف از ریکی معرفی شده و همچنان در حال افزایش است. این افراد فکر می کنند که نیروهای جدیدی را کشف کرده اند و سپس می خواهند طی روندهایی با عناوین مختلفی مثل، همسویی ( attunement )، راه اندازی ( initiation )، توانمند سازی ( empowerment )، آن را به دیگران منتقل کنند. غافل از اینکه تمام این تجلیات در اثر بالا رفتن درصد پاکسازی شدن کالبد ها و شکفته شدن چاکرا های خودشان  می باشد، که اجازه ی بیشتری به ظهور قابلیت های ریکی-کوندالینی می دهد. به همین دلیل، فردی هم که قرار است این توانایی به او منتقل شود، تا هنگامی که به همان درجه از پاکسازی کالبدی نرسیده باشد، نمی تواند تاثیرات آن را مشاهده کند.

جالب تر از همه قانونی جعلی است که گفته می شود، همسویی ها باید از طرف یک استاد به نفر دیگری منتقل شود!؟ یعنی شما برای اینکه بخواهید کانال جریان الهی شوید، نیاز دارید این خاصیت را از یک نفر دیگر دریافت کنید!؟ این سخن بدین معنی است که نیروی الهی باید از یک انسان اجازه بگیرد تا به کسی منتقل بشود یا نشود و تحت کنترل انسان در آمده است!؟ برای مثال آیا شما می توانید بپذیرید که اکسیژنی که اطراف شما وجود دارد، از یک  انسان اجازه بگیرد تا به درون شش های شما وارد بشود؟!

شما می توانید خودتان با اراده ی خودتان،  نفستان را حبس کرده و یا نفس های عمیق بکشید، بدون اینکه از کسی اجازه بگیرید. آنوقت چطور انرژی الهی که برای آن هوشمندی مطلق ذکر می کنند، منوط بر اجازه ی یک انسان  می شود؟! نیرویی که در هر زمان و مکانی و در تمام کائنات جاریست! سوال دیگر این است که اولین بار،  بنیانگذار ریکی ( دکتر اوسویی )، را کسی همسو نکرده بود و خودش روش کانال شدن را آموخت ! حال هدف مطرح کنندگان این قانون چه بوده، بگذریم!

دیده شده است که در برخی سبک های ریکی، گروهی برای انجام درمان، تشکیل حلقه می دهند! به صراحت باید عرض کنم که ریکی در همه جا حضور داشته و نیرویی هوشمند می باشد، و تشکیل حلقه ها هیچ تاثیری در روند شدت بهبود بیمار، توسط ریکی ندارد. تنها عامل تعیین کننده، ظرفیت پذیرش بیمار است. البته کاربرد حلقه های قدرت، در علوم روحی کاملا شناخته شده است، اما هیچ ارتباطی به ریکی ندارد. زمانی که چند نفر نیت تشکیل حلقه می کنند، نیروهای کالبدشان را با هم جمع می کنند. در این مرحله فردی که به عنوان رهبر گروه تعیین می شود، می تواند به سادگی از این حلقه ی نیرو، بدون اینکه دیگران اطلاعی داشته باشند، هر استفاده ای بکند! چه منفی و چه مثبت! از آنجایی که تشکیل حلقه های قدرت می توانند زمینه ساز انحرافات زیادی باشند.

در عکس های زیر که به روش کرلیان عکسبرداری شده اند ، می توانید برای نمونه اثر انگشت انسان را قبل و بعد از کار با ریکیمشاهده كنید.

 

یکی از سبک هایی که با روشی که می خواهیم در اینجا ارائه دهیم همخوانی دارد، کوندالینی-ریکی ( KINDALINI-REIKI ) نامیده می شود. ما نیز تعصبی برای تغییر این اسم نداریم. این سبک از سه مرحله پایه تشکیل شده است.

هشدار!: بهتر است برای شروع کار با ریکی، زمانی را انتخاب کنید که از لحاظ اجتماعی و مشغله شخصی درگیری کمتری داشته باشید، زیرا ممکن است در دوره شروع و پاکسازی خودتان، بدلیل بروز علائم درمان ( برون ریزی بیماری ها ) از کیفیت کار های شما کاسته شود. بعنوان مثال، در زمان نزدیک شدن به امتحانات درسی و یا زمان های سرنوشت ساز شغلی، شما نیاز به تمرکز بر روی کارهای مهم خود دارید، اما علائم برون ریزی بیماری ها، شما را کمی مشغول خواهند کرد. این توصیه تنها برای افرادی است که از یک سلامت نسبی جسمی و روحی برخوردارند. اما افرادی که بیماری های آن ها از کیفیت زندگیشان کم کرده و موجب ناراحتی آن ها می باشد، حتی تاخیر یک لحظه ای در شروع کار با ریکی اشتباهی بزرگ است!

وضعیت بدن و چاکرا های اصلی، قبل از شروع تمرینات ریکی و در افراد عادی  بصورت معمولی و بعضا با آلودگی هایی فعال هستند.

مرحله اول: در این مرحله شما به کانالی برای ریکی مبدل می شوید. در حالت مراقبه شماره 1 ( طاقباز قرار بگیرید ). در ذهن خود از  نیروی ریکی بخواهید که از چاکرای تاج وارد شده، کانال اصلی انرژی بدنتان، و همچنین کانال دستهای شما را پاکسازی کند  چشمان خود را ببندید. دهان را بسته و آرام و معمولی از بینی، و توسط شکم نفس بکشید زیرا انقباض و انبساط زیاد سینه، باعث برهم خوردن تمرکز شما می شود. ( اگر مشکل گرفتگی مخاط بینی دارید، از دهان نفس بکشید). روی دم و بازدم  خود تمرکز کنید و اجازه بدهید ریکی کارش را انجام دهد، سعی کنید بدون تکان خوردن، تا زمانیکه زنگ ساعتی که برای 30 دقیقه بعد تنظیم کرده اید، به صدا در بیاید، این وضعیت را حفظ کنید.

 

در این مرحله شما می توانید با یکبار نیت ذهنی، انرژی را به هر شخص، حیوان  گیاه، مواد مختلف، زمان و مکانی که می خواهید منتقل کنید. مثلا نیت کنید که مکان یا شخصی در هر نقطه ی زمین بطور 24 ساعته، یا در ساعاتی معین انرژی دریافت کند. هیچ اهمیتی ندارد که شما در لحظه ی دریافت انرژی خواب یا بیدار باشید. ریکی در تمام عالم حضور دارد و نیت شما را دریافت کرده است و در زمان معین جاری می شود. همچنین می توانید اشیاء و هر چیزی را با ریکی همسو کنید و با دستتان آن را شارژ کنید. بعلاوه می توانید با استفاده از کف دستتان، از راه نزدیک به اعضای مختلف بدن بیمار انرژی ریکی بدهید. برای امتحان، می توانید دو کف دست خود را با فاصله کمی از یدیگر قرار داده و اجازه دهید جریان ریکی جاری شود تا آن را احساس کنید.

 نکته مهم: اول اینکه حتما برای هر گونه انرژی دادن به مکان یا افراد، باید از مالک یا سوژه ی خود اجازه بگیرید. شما حتی برای درمان و امر خیر نیز حق ندارید اختیار و حریم خصوصی افراد را نقض کنید، والا تبعات این دخالت خودخواهانه دامنگیر شما خواهد شد. دوم اینکه، تاکید می کنم، بدلیل امکان سوء استفاده های اخلاقی، هیچ گونه تماس بدنی درمانگر با بیمار، مجاز نمی باشد. مگر در شرایطی كه شخص درمانگر از بستگان  یا شفاگر مورد تایید درمانگر باشد. و یا هردو نفر همجنس باشند. البته در هر دو مورد یعنی لمس درمانگر و درمان با فاصله، ریكی كار خود را انجام می دهد. 

از این به بعد بهتر است برای پاکسازی کانال های خودتان، در صورت امکان، حداقل یکبار در روز مراقبه انجام دهید. در حالت مراقبه ای که راحت هستید قرار بگیرید، و از ریکی بخواهید به صلاحدید خود به پاکسازی کانال های شما بپردازد. بعد به مدت 30 دقیقه چشمان خود را ببندید و روی دم و بازدم  خود تمرکز کنید و اجازه بدهید ریکی کارش را انجام دهد. یادمان باشد که هر قدر درصد پاکسازی کانال های ما بالا تر برود، به همان نسبت سرعت شفادهی ما نیز بالاتر خواهد رفت. به تعبیری دیگر، تا زمانی که تمام چاکرا های شما شکفته و سالم نشوند، تمام محدوده ی فرکانسی نیروی الهی نمی تواند از شما عبور کند. و به تبع بیمار نیز قسمتی ازکمبود های انرژیش تامین نمی شود.  

 

اگر در مراقبه های اولیه چیزی حس نکردید ناامید نشوید، زیرا کالبدهای اشخاص مختلف دارای آلودگی های متفاوتی هستند و مدتی طول می کشد تا ریکی به آرامی و ظرافت راه خود را از میان آلودگی های کالبدی شما باز کرده و در کالبد فیزیکی شما جاری شود، تا بطور فیزیکی جریان آن را حس کنید. بعلاوه اگر شما از بیماری خاصی دارید، ظهور احساس فیزیکی انرژی در بدنتان، تا زمانی که بیماریتان بهبود نسبی پیدا کند، طول خواهد کشید. ( علی الخصوص بیداری کوندالینی! زیرا تا زمانی که انرژی ریکی تمام کانال سوشومنای شما را پاکسازی نکرده است، به هیچ وجه اجازه نخواهد داد کوندالینی بیدار شود، تا هیچ مشکلی برای فرد دریافت کننده پیش نیاید. )

نماد كندالینی

برای اینکه بتوانید به نتیجه ی مطلوب برسید، باید سعی کنید تمرینات پاکسازی روزانه خود را مرتب و مستمر انجام دهید.

نکته: اگر حین مراقبه خوابتان برد، اصلا نگران نباشید، زیرا ریکی به همان قوتی که در بیداری عمل می کند، در خواب نیز تاثیر خود را می گذارد. اما این موضوع را بهانه ای برای فرار از تمرین روزانه نکرده و درمان را به زمان خواب موکول نکنید! همچنین اگر نتوانستید در چند مرحله ی اول تا پایان  30 دقیقه بدون حرکت بمانید، هیچ نیازی به تکرار آن مرحله نیست. نیروی ریکی از نیت شما آگاه بوده و با انجام تمرینات خود درمانی، در آینده اثرش ظاهر خواهد شد. 

 خوددرمانی ( پاکسازی شخصی ): این قسمت از کار، جوهره و اصل مهم پیشرفت درمانگری و ظهور قدرت های روحی-روانی می باشد، که باید بصورت روزانه و مستمر انجام شود. میزان قدرت شفادهی شما، همچنین بالا آمدن کوندالینی در طول سوشومنا، و به تبع آن شکفتن خواص هر چاکرا، تنها و تنها بستگی به میزان پاکسازی کالبد های خودتان دارد. به نظر نمی رسد که روزی 30 دقیقه تمرین کردن، در زندگی کسی اشکال ایجاد کند! بعلاوه پس از مهارت یافتن در کار با انرژی ها، می توانید به سادگی در طول روز و حین انجام امورات روزانه، پاکسازی خود را نیز انجام دهید. همانطور که برای ورزیده شدن در هر کاری ( ورزش، علم، هنر و ... ) مدت ها وقت صرف می کنید، در این امر نیز باید تمرین و ممارست به خرج دهید.

اگر بتواند دفعات انجام مراقبه را تا 3 بار در روز افزایش دهید، در پیشرفت پاکسازی بسیار موثر خواهد بود، اما بیشتر از این نیازی نیست. زیرا افراط در تمرین، باعث بی حوصلگی و خستگی شما شده و نتیجه ی معکوس خواهد داد. در برخی افراد دیده شده، مدتی پس از احساس اولین علائم فیزیکی در اثر عبور انرژی، در ادامه تمرینات خوددرمانی، این احساس برای مدتی کوتاه قطع می شود. در این مرحله فرد بهتر است حالت مراقبه خود را به حالت مراقبه شماره 4 ( نشسته روی صندلی با کمر صاف ) تغییر داده و تمرینات را همچنان ادامه دهد. انرژی ها لزوما همیشه روی روی کالبد فیزیکی شما درمان انجام نمی دهند و مرتبا بین کالبد های مختلف جاری شده و پاکسازی را صورت می دهند. پس نداشتن علائم بیرونی، دلیل بر جریان نداشتن انرژی نیست. حتی اگر شما به پاکسازی مطلق تمام کالبد های خود رسیده باشید، باید بتوانید حرکت ظریف انرژی را در بدنتان احساس کنید.

 شروع روند درمان، برون ریزی بیماری ها و علائم: با شروع روند دریافت انرژی و درمان، متناسب با آلودگی های کالبدی هر فرد، یک سری علائم بیرونی به تدریج ظاهر می شنود، که نتیجه شناسایی و دفع بیماری های ( نهفته و بیدار ) انسان می باشند. در مراحل ابتدایی جریان یافتن انرژی در کالبد های انسان، ممکن است بیماری های قبلی بطور موقت، کمی تشدید شوند. بعلاوه ممکن است بیماری های جدیدی بروز کنند، که همان بیماری ها و آلودگی های پنهان فرد  هستند، که علائم بیرونیش تا قبل از این بروز نکرده، و بطور نامحسوس در حال پیشرفت و تخریب بوده اند. البته جای هیچ نگرانی نیست! بلکه برون ریزی ها نشانه ی بسیار خوبی هستند که روند درمان و پاکسازی با قدرت تمام در حال پیشرفت است و هیچ گونه فشاری به بیمار وارد نخواهد شد. جریان انرژی این بیماری ها را تشخیص داده، به سطح آورده و شروع به درمان آن ها می کند. با ظهور علائم درمان بیمار باید مراقبه های روزانه ی خوددرمانی را بطور منظم و پیوسته انجام دهد. این علائم متناسب با شدت مریضی و علی الخصوص قدمت آن، ممکن است از چند روز تا چندین ماه ادامه داشته باشد. این کمترین هزینه ی ممکن است که هر فری برای بدست آوردن گنج سلامت می تواند بپردازد.

 

در افراد عادی که از سلامت ظاهری برخوردارند، علائم زیر گزارش شده اند:

احسای سوزن سوزن شدن بدن، سِرّ شدن اعضاء، خارش، گرم یا سرد شدن بدن، احساس فشار، لرزش و تکان خوردن خفیف اعضا، خستگی، کرختی. در بیماری های شدید تر مانند بیماری های مزمن و کهنه مثل سینوزیت، آسم و حساسیت، عفونت های دستگاه تنفسی و گوارشی، علائم زیر گزارش شده اند:

آبریزش بینی، سرفه و عطسه، سرگیجه ی خفیف، تپش قلب موقت، اسهال.

 در بیماری های پیشرفته ای مانند سرطان و سرع، بدیهی است که علائم برون ریزی نسبت به دیگر گروه ها شدید تر خواهد بود:

سِرّ شدن و تعرق بدن، حالت تهوع، سرگیجه ی شدید، تشنج، از حال رفتن موقت ( به خواب رفت سریع بیمار حین دریافت انرژی ).

 

در بیماری های روانی علائم زیر گزارش شده اند:

افسردگی موقت، میل شدید به گریه یا خنده. هیجانات زودگذر ( قلیان احساسات سرکوب شده ).

 بیمارانی که علائمی مانند سرگیجه دارند می توانند در حالت مراقبه ی درازکش، بدون هیچ گونه نگرانی از حالت سقوط و برخورد با زمین، به روند درمان و یا دریافت انرژی ادامه دهند. بیماران دیگری که عفونت های مجاری تنفسی دارند ممکن است بدلیل خروج عفونت های بیماری از ناحیه بینی، نتوانند حین مراقبه از بینی نفس بکشند. می توانند هر چند دقیقه یکبار بینی خود را تخلیه کرده، به آرامی از دهان نفس کشیده و به مراقبه خود ادامه دهند.

 

تکرار می کنم، در مواردی نیز در روز های اول، دریافت کننده هیچ علائمی ندارد و می گوید که این روش تاثیر نداشته و دروغ می باشد! نکته این جاست که این گروه، دارای گره ها و آلودگی های شدیدی در کالبد های خود می باشند. اگر قرار باشد انرژی به یکباره آلودگی ها را کنار زده و با شدت، راه خود را باز کند، به بیمار فشار زیادی وارد می شود. لذا با متانت و آرامش تمام، بصورت آهسته شروع به پاکسازی این افراد می کند. این گروه باید با نظم و استمرار بیشتری نسبت به سایرین، مراقبه های خود را برای دریافت انرژی و پاکسازی خودشان انجام دهند، تا معبر جریان این انرژی هوشمند باز گردد. برخی افراد انتظار دارند، وقتی صحبت از جریان انرژی به میان می آید، احساسی مانند عبور جریان الکتریکی از میان بدنشان حس کنند و یا حتما این جریان با علائمی شدید و قابل لمس همراه باشد. باید گفت که به هیچ وجه این امر لزومی ندارد! ریکی که نقش اصلی را در کنترل روند پاکسازی بر عهده دارد، نیرویی بسیار نجیب و آرام بوده و با ظرافت بسیار زیادی در روند درمان عمل خواهد کرد. هر فردی به همان میزان و شدتی که نیاز دارد و به صلاحِ اوست نیروی درمان را جذب می کند.

 مرحله دوم:  در این مرحله انرژی خفته کوندالینی توسط ریکی بیدار شده و شعله ور می شود. انرژی حاصل از این انفجار از درون کانال سوشومنا که در مرحله ی قبلی پاکسازی شده است، هدایت شده، سوشومنا را برای بار دوم، این بار از پایین به بالا پاکسازی و عریض کرده، و از چاکرای تاج، با حالتی مانند اسپری شدن خارج می گردد.

مهم: شما می توانید هر زمان که مایل بودید این مرحله را انجام دهید، حتی یک روز بعد از مرحله اول. اما باید در نظر داشت که این مرحله قابل بازگشت نیست. یعنی زمانی که غلاف ودور هسته کوندالینی برداشته شده و انرژی آن آزاد می گردد، دیگر نمی توان آن را خاموش کرد و یا شدت انرژی دهی آن را کم کرد. البته این موضوع به هیچ وجه جنبه منفی نداشته  و روند پاکسازی کالبد ها را بسیار تسریع می کند. اما پاکسازی با ریکی همانگونه که با نیت ذهنی شما شروع می شود، با نیت ذهنی شما متوقف می گردد. اما بعد از آزاد سازی کوندالینی، دیگر شما نمی توانید روند پاکسازی را متوقف کنید. توصیه شده است که برای وارد آمدن فشار کمتر در اثر افزایش چرخش انرژی در بدن، بین مرحله 1 و 2 سه تا چهار روز فاصله باشد، اما اجباری نیست.

برای انجام این مرحله، در حالت مراقبه شماره 1 ( طاقباز قرار بگیرید ). در ذهن خود از  نیروی ریکی بخواهید که غلاف دور کوندالینی را برداشته و آن را مشتعل کرده و انرژی اولیه آزاد شده را به درون کانال اصلی انرژی هدایت کند، تا این بار کانال اصلی ستون فقرات شما از پایین به بالا پاکسازی شود. چشمان خود را ببندید. دهان را بسته و آرام و معمولی از بینی، و توسط شکم نفس بکشید زیرا انقباض و انبساط زیاد سینه، باعث برهم خوردن تمرکز شما می شود. ( اگر مشکل گرفتگی مخاط بینی دارید، از دهان نفس بکشید). روی دم و بازدم  خود تمرکز کنید و اجازه بدهید ریکی کارش را انجام دهد، سعی کنید بدون تکان خوردن، تا زمانیکه زنگ ساعت را برای 30 دقیقه بعد تنظیم کرده اید، به صدا در بیاید، این وضعیت را حفظ کنید. در شکل زیر این روند را مشاهده می کنید.

 

پس از این مرحله، شما می توانید همان کار های مرحله ی اول را با هر دو نیروی ریکی و کوندالینی انجام دهید. یعنی نیت می کنید که با هر دو نیرو درمان را انجام داده و انرژی بدهید.

نکته: در آموزش های سنتی یوگا، کار کردن با نیروی کوندالینی 2 مرحله دارد. مرحله اول بیدار سازی است و مرحله ی دوم، بالا آوردن فنر مشتعل کوندالینی در طول کانال ستون فقرات می باشد.

مرحله سوم: در این مرحله شما به کانالی تلفیقی از هر دو انرژی کوندالینی و ریکی تبدیل شده و کانال انرژی شما عریض تر و کوندالینی فعال تر  می شود. برای انجام این مرحله، در حالت مراقبه شماره 1 ( طاقباز قرار بگیرید ). در ذهن خود از  نیروی ریکی بخواهید که هر دو نیروی ریکی و کوندالینی درون شما به هماهنگی کامل رسیده وشدت شعله کوندالینی تا آخرین حد زیاد شود چشمان خود را ببندید. دهان را بسته و آرام و معمولی از بینی، و توسط شکم نفس بکشید زیرا انقباض و انبساط زیاد سینه، باعث برهم خوردن تمرکز شما می شود. ( اگر مشکل گرفتگی مخاط بینی دارید، از دهان نفس بکشید). روی دم و بازدم  خود تمرکز کنید و اجازه بدهید ریکی کارش را انجام دهد، سعی کنید بدون تکان خوردن، تا زمانیکه زنگ ساعت را برای 30 دقیقه بعد تنظیم کرده اید ، به صدا در بیاید ، این وضعیت را حفظ کنید. شکل زیر نتیجه ی انجام مرحله ی سوم را نشان می دهد.

 

نکته: هر انسانی بدون انجام تمرینات فوق نیز کانال انرژی هست. تنها میزان توانایی عبور دهی متفاوت است و هر فردی می تواند به دیگران انرژی بدهد. در اینجا شما با تمریناتی که انجام می دهید می خواهید به کانالی صد در صد مبدل شوید.

 بیدار سازی چشم سوم ، اولین و مهمترین ابزار برای شما

همانطور که در معرفی چاکرا ها و خواص آن ها ذکر شد، چاکرای ششم دریچه ی اشراق و آگاهی می باشد. با شکفته شدن چاکرای ششم شما به روشن بینی کامل می رسید. یعنی در زمانی که چاکرا را شکفته کرده اید، می توانید  از دورن مرکز چاکرا به دنیا نگاه کنید. مانند اینکه  درون آن نقطه نشسته و از آن روزنه به جهان نگاه می کنید. اولین و مهم ترین دستاورد این چاکرا دسترسی کامل به راهنمایی درونی است که تمام سوالات و مشکلاتتان را جواب می دهد. کافیست پس از شکفتن، درون چاکرا متمرکز شوید، بعد از راهنمای درونی بخواهید سوال شما را جواب داده و یا خواسته خود را بگویید. جواب بصورت یک پیغام شنیداری و دیداری به شما داده خواهد شد. راهنمای درون مسئول تعالی معنوی شما می باشد و کسانی که به این موضوع اهمیت می دهد، علاوه بر مراقبه هایی که برای  موضوعی خاص بر روی چشم سوم انجام می دهند،  در مراقبه های چشم سوم، خود را در اختیار راهنمای درون قرار می دهند تا از این دریچه برای تعالی معنوی آن ها را آموزش دهد.

در چاکرای ششم  می توانید هر قسمت از  کالبد های خود و دیگران را ببینید، چه درون بدن و چه اطراف بدن. می توانید بیماری ها و منشا آنها را ببینید و با آگاهی کامل درمان کنید. همچنین هر مکانی را در سراسر کائنات در گذشته، حال و آینده می توانید مشاهده کنید. ( حفظ حریم خصوصی افراد حیاتی است! ).

نکته: دیدن آینده در این چاکرا امکان پذیر است، اما اصل بالاتری وجود دارد! هیچ آینده ای حتمی نیست و انسان ها با اراده و تکنیک مناسب می توانند آینده را تغییر داده و آنگونه که می خواهند آن را بسازند. پس انسان توانایی این را دارد، آینده ای را که امروز دیده است، تغییر دهد. حتی می توانید برای خواندن کتاب ها و یادگیری مهارتی خاص، از این چاکرا استفاده کنید. بدین ترتیب که چاکرا را شکفته کرده و درون آن قرار بگیرید. بعد تصور کنید در حال خواندن کتاب یا آموزش دیدن مهارت مورد نظرتان هستید. آنگاه بگذارید که تمام حواستان به جلسه ی آموزشی منتقل شود. در صورت بهم نخوردن تمرکزتان، به آن موقعیت منقل خواهید شد و آگاهی لازم را دریافت می کنید. همچنین آرزوهای خود را می توانید درون این چاکرا تصویر کرده و نگه دارید، تا نیروی الهی برای شما علت های تحقق آن را فرآهم کند.

بد نیست در اینجا مطلبی را که تحت عنوان قانون جذب این روزها بازار داغی پیدا کرده است باز گو كنیم. در این روش بطور خلاصه گفته می شود، آرزو های خود را یادداشت کرده، در روز مرور کنید و تصویر آن ها را در ذهن خود نگه دارید تا محقق شوند. اما قانون تصویر سازی دو جنبه دارد! اصل مطلب اینگونه  است:  زمانیکه تصویری در ذهن خود ایجاد می کنید، یک قالب خالی ذهنی از آن ساخته می شود. اما تا زمانیکه این قالب با نیروی الهی پر نشود محقق نمی گردد. جنبه دوم این قانون که در سمینار ها ذکر نمی شود، همین نیروی الهی و درصد عبوردهی و کانال بودن شماست. هر چه درصد عبور دهی کانال های شما بیشتر باشد، زمانی که طول می کشد تا پیش نیاز های به فعلیت رسیدن تصویر ( هدف ) شما، توسط نیروی الهی مهیا گردند، کاهش می یابد. با ذکر مثالی سعی می کنم موضوع را روشن تر کنم. فرض کنید یک قالب برای ساخت یک مجسمه گچی تهیه کرده اید. حال اگر خمیر گچ را قطره قطره درون این قالب بریزید چقدر طول می کشد تا قالب پر شود؟ حال اگر شما در نگه داشته تصویر پیوستگی معمول را نداشته باشید، مانند این است، پس از مدتی که قالب خود را زیر قطره قطره های کانال خمیر گچی  گرفته اید، آن را بشکنید و بار دیگر با ایجاد مجدد تصویر، قالب خالی جدیدی را زیر جریان قطرات خمیر گچ قرار دهید! ( به یاد داشته باشد که منبع اصلی نیرو بینهایت است، اما کانال های معیوب و چاکرا های خفته شما، شدت جریان را محدود می کنند  ).

 

مراقبه برای بیدار سازی چشم سوم

در یکی از حالات مراقبه ای که راحت هستید، قرار بگیرید. چشمانتان را ببندید و به مدت 30 دقیقه  روی چشم سومتان  تمرکز کنید. البته چون تصور کردن غده صنوبری در وسط مغز سخت است، می توانید روی  نقطه ای که قیف جلویی این چاکرا از آن عبور می کند،  یعنی کمی بالا تر از وسط  ابرو ها در روی پیشانی تمرکز کنید. اگر نمی توانید روی این نقطه تمرکز کنید، یک شیئ ( مثلا یک سنگ کوچک، یک دگمه ی لباس، یا یک مهره ی فلزی ) را در بین دو ابرو ی خود قرار دهید. این شیئ تنها یک بهانه است، تا بوسیله وزن مختصری که دارد، راهنمای شما برای تمرکز بهتر باشد. اصلا نگران پیدا کردن دقیق نقطه روی پیشانی نباشد و با یک نقطه تقریبی تمرین کنید. بعد از چند بار مراقبه کردن در اثر افزایش جریان انرژی، فشار مطلوبی را در ناحیه پیشانی حس خواهید کرد که نقطه مورد نظر را نشانتان خواهد داد.

نشانه بیدار شدن این چاکرا، روشن شدن نوری سفید و پاک در پرده ذهن می باشد، که از مرکز چاكرا ساطع می شود. برای دیدن هاله ها همان روش بالا را با چشم باز تکرار کنید و سوژه ای را که می خواهید هاله اش را نگاه کنید در محدوده دید خود قرار دهید. نیازی نیست روی بدن یا هاله های سوژه تمرکزه کنید.حتی پس از ظاهر شدن هاله ها، تمرکزتان را از نقطه ی بین ابرو ها بر ندارید تا سرعت چرخش انرژی کم نشده و هاله بینی شما متوقف نگردد. در اثر ورزیدگی و مرور زمان و ادامه تمرکز، لایه های بیشتری را می توانید ببینید و حی دیدن هاله ها با چشم بسته نیز برایتان میسر می گردد. ( در زمینه باز كردن چشم سوم و دیدن هاله به مطالعه بیشتری بپردازید )

مهم: در بسیاری از منابع علوم روحی، رنگ های دیگری بجز سفید ذکر شده است. مانند ارغوانی، نیلی و یا بنفش. اما باید متذكر شویم که ظهور هر رنگی بجز سفیدِ شدید و روشن، حین تمرکز روی چشم سوم بدین معنی است که شما در ناحیه سر و صورت دارای گرفتگی و بیماری هستید. ( شایع ترین مانع در این چاکرا، عفونت هایی است که درون سینوس مانده اند و کمتر توسط عکسبرداری های پزشکی  قابل شناسایی هستند.

 

روش های اصلی شکفته کردن چاکرا ها

1- استفاده از تمرکز جداگانه روی چاکرا ها: در این روش شما در طول زمان های مراقبه ی خود، بر روی نقطه اصلی چاکرا و یا قیف چرخان مربوط به آن، تمرکز می کنید. با این عمل سرعت حرکت انرژی در چاکرا بالا رفته، انسداد های مربوط به آن چاکرا باز شده و بعد از پاکسازی کامل، چاکرا شکفته شده و رنگ مربوط به همان چاکرا ظاهر می گردد.

2- استفاده از نیروی الهی: در این روش شما از ریکی می خواهید که چاکرای مورد نظرتان را باز کند و در طول زمان های مراقبه ی خود، روی تنفس خودتان تمرکز می کنید و  اجازه می دهید ریکی کارش را انجام دهد.

3- استفاده از نوار کوندالینی: در این روش شما با استفاده از تمرکز، خواستن از ریکی، و کمک گرفتن از چاکرای ششم ( آجنا )، فنر کوندالینی را باز کرده، از نوک استخوان خاجی ( چاکرای ) وارد ستون فقرات کرده، و تا چاکرای تاج بالا می آورید. با قرار گرفتن نوک کوندالینی درون هر چاکرا، انسداد های هر چاکرا با سرعت بسیار زیادی رفع شده و چاکرا شکفته می گردد. با بالا آمدن کوندالینی تا چاکرای تاج، تمام فنر درون کانال اصلی بدن باز می شود.

مهم: شما به هیچ وجه نباید تا زمانی که چشم سوم – چاکرای ششم – را باز نکرده اید، از این روش استفاده کنید. زیرا ممکن است کوندالینی در چاکراهایی که گرفتگی زیادی دارند به شما فشار بسیار زیادی را وارد کرده، تمرکز و کنترلتان را برهم بزند. تا زمانی که کوندالینی درون ستون فقرات باشد برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد. اما اگر بعد از خروج کوندالینی از ستون فقرات، هسته کوندالینی در جای اصلی خود قرار نگیرد، احتمال هر نوع صدمه ای وجود دارد.  

شما می توانید به صلاحدید خود، روش مناسب و یا تلفیقی از روش های مختلف را برای خودتان انجام دهید.

 

بالا آوردن نوار کوندالینی  

برای انجام این مرحله، حتما باید چاکرای ششم را شکفته کرده باشید، به راحتی با آن کار کرده و حداقل بتوانید هر نقطه از درون بدن خود را به سادگی  ببینید ( این توانایی در اینجا حیاتی است! ). این کار پس از شکفته کردن چاکرای ششم کار ساده می شود. با تمرکز روی چاکرای ششم آن  شکفته کنید. سپس درون هر نقطه از بدنتان را که اراده کنید می توانید ببینید، به هر سمت حرکت کرده و تک تک اعضا، ذرات و سلول های بدن را مشاهده کنید. برای بالا آوردن نوار کوندالینی مراحل زیر را انجام دهید:

1- چاکرای آجنا را شکفته کنید، درون آن قرار بگیرید و نیت کنید که نیروی الهی و راهنمای درون، شما را در بالا آوردن هسته کوندالینی کمک و راهنمایی کنند. کمی منتظر بمانید و اگر پیغامی دریافت کردید به آن توجه کنید. ممکن است به شما پیغام داده شود که این کار را به زمان دیگری موکول کنید. برای اطمینان بیشتر از صحت دریافت خود، می توانید علت این امر را از راهنمای درون بپرسید.

2- به محل قرار گرفتن کوندالینی که تقریبا جلوی استخوان خاجی است نگاه کنید و حالت، جهت و مختصات دقیق آن را به خاطر بسپارید. زیرا در اتمام کارتان حتما باید کوندالینی را سر جای خود و به حالت اولیه جمع کرده و ثابت کنید.

 

3- آرام و عمیق نفس بکشید و با تمرکز نوک کوندالینی را وارد چاکرای اول کنید. مدتی در آن نگه دارید تا زمانیکه کوندالینی هر دو قیف پشتی و جلویی چاکرا را کامل پاک کرده، دیگر احساس فشار و باز شدن کانال های مربوط به آن چاکرا را نکرده و نور مخصوص چاکرای اول ( قرمز ) ظاهر شده و دیگر روشن تر نگردد.

مهم: ممکن است در اثر بازگشایی کانال های معیوب، علائم  برون ریزی ظاهر شوند. اگر خسته شدید یا  نتوانستید تحمل کنید، با آرامی و با تمرکز خودتان کوندالینی را پایین آورده، از نوک استخوان خاجی خارج کرده و در جای اولیه خود، در حالت ابتداییش قرار دهید.  در تمرینات بعدی به مرور زمان این فشار کاهش پیدا می کند.

توجه: اگر در طول مراقبه،  تمرکزتان بهم خورد، حتما در اسرع وقت دوباره  چشم سوم خود را فعال کنید. اگر هنوز نوک کوندالینی  در ستون فقرات هست، آن را به آرامی پایین آورده و از ستون فقرات خارج کنید. حتما مطمئن شوید که هسته کوندالینی به شکل اولیه خود درآمده و سر جای اولیه خودش مستقر شده است. اگر هسته کوندالینی در بیرون است ستون فقرات  سر جای خودش نباشد، ایجاد فشار و درد شدید خواهد کرد و ممکن است عواقب بسیار سنگین تری نیز بدنبال داشته باشد. اما اگر سر جای خودش قرار گیرد هیچگونه مشکلی ندارد.

4 - بعد از بیدار سازی کامل هر چاکرا، کوندالینی را به چاکرای بعدی برده و همین روند را تا رسیدن به چاکرای تاج  ادامه دهید. بعد از اتمام پاسازی چاکرای تاج، شما می توانید از تمام نیروهای روانی خود استفاده کنید. ( برای آشنایی کامل با تمام نیرو های خود و نحوه بکار گیری آن ها از راهنمای درون کمک بگیرید. )

 

تمرینات روزانه یک درمانگر

کسی که کار درمانگری و بیدار سازی نیروهای روانی را بطور جدی دنبال می کند، بعد از انجام 3 مرحله اصلی،  بهتر است دو نوع تمرین را در طول هر روز خود داشته باشد. یک مراقبه 30 دقیقه ای برای خود درمانی و آزاد گذاشتن ریکی برای پاکسازی هوشمند روی شما. یک مراقبه 30 دقیقه ای دیگر و با فاصله حداقل 2 ساعت از مراقبه اول، بر روی شکفته کردن یکی از چاکرا ها. ( توصیه نویسنده بر این است که چاکرا های به ترتیب 6 ، 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 7 – شروع از چاکرای ششم - بیدار سازی شوند. )

درمان دیگران از راه نزدیک: برای این کار شما می توانید دستان خودتان را با فاصله ی 5 تا 15 سانتی متر بالای بدن سوژه حرکت داده، یا در مکان های درد و یا چاکرا ها مدتی نگه دارید. ریکی از طریق کانال بین چاکرای تاج تا کف دست جریان پیدا می کند. (  افراد حرفه ای می توانند بنابر صلاحدید، تنها با اراده خودشان، جهت جریان انرژی را تغییر دهند. ) معمولا  برای درمان دست راست جلو و دست چپ را در پشت چاکرا قرار گرفته و از هر دو طرف به قیف های چاکرا انرژی می دهند تا هر چاکرا به تعادل برسد  برای هر چاکرا همین کار را تکرار می کنند. بعد  به پاکسازی سوشومنا پرداخته و سپس به موضع بیماری نیز جداگانه انرژی می دهند. در بیماران اورژانسی علاوه بر انرژی دادن بر روی نقطه دردناک و بیمار، از قرار دادن دست راست در نزدیکی فرق سر استفاده شده و دست چپ را به آرامی در نقاط جلویی چاکرا ها حرکت می دهند. این کار به این دلیل صورت می گیرد که فرق سر مهم ترین جا برای دریافت ریکی بوده، در ارتباط مستقیم با کانال سوشومنا قرار داشته و به مثابه نوعی شوک انرژی و پاکسازی سوشومنا عمل می کند.

 

درمان دیگران از راه دور: برای اعلام درمان از راه دور، تنها یک اشاره ذهنی برای انتقال انرژی کافیست. اگر دوست دارید که حتما از شما بعنوان میانجی در هر درمان نامبرده شود، می توانید برای درمان از بیمار، اسم و ساعت و تاریخِ دریافتِ درمان را بگیرید. بعد یکبار این زمان ( یا زمان های ) توافقی را با خود مرور کنید. بیمار تنها کافیست به نیت دریافت انرژی، 30 دقیقه درحالت مراقبه شماره 1 قرار بگیرد. اگر می توانید همزمان نیز روی بیمار خود تمرکز کنید، بسیار خوب است.

 توجه: در این مقاله تاکید بر این است که هر کسی می تواند خودش انرژی الهی را دریافت کرده و به کانال انرژی تبدیل شود. پس بهتر است سعی کنید همزمان با درمانگری خودتان، این آموزش ها  را به بیمار منتقل کنید تا خودش به یک کانل و درمانگر شده و علاوه بر دادن ماهی، ماهیگیری را نیز به او یاد بدهید. مهم تر این که، روند بهبود بیماری ها در زمانی که فردی خودش کانال انرژی می شود، بسیار سریع خواهد شد. به هیچ وجه حق ندارید دیگران را وابسته به خودتان نگه ندارید که فکر کنند مجبورند از شما انرژی بگیرند!

 نکته: آمادگی ذهنی بیمار در مورد روند درمان نقش مهمی در پیشرفت درمان و پذیرش نیروی ریکی دارد، پس سعی کنید حتی المقدور، توضیحاتی در مورد چگونگی عملکرد انرژی، سیستم  غیر فیزیکی بدن و مراحل درمانگری خود به بیمار بدهید. شاغول ابن سینا یکی از مفرح ترین ترفند هایی می باشد که هر فردی خودش می تواند بوسیله آن، چرخش انرژی را در بدنش تجربه کند. بعلاوه عدم آرامش درمانگر و بیمار، تاثیر کُند کننده ( چه ذهنی و چه فیزیکی )، بر روی طول درمانِ از راه نزدیک دارد.

 

ترفند: برای بیمارانی که یا بعلت کهولت سن، یا پایین بودن سواد و توانایی پذیرش مفاهیم درمانی، نمی توانید از روش های معمول آموزشی و درمانی استفاده کنید، بهتر است ترفند هایی را با توجه به اعتقادات و باور های بیمار ابداع کنید. می توانید نوشیدنی ها، مواد غذایی، اشیاء، حیوانات و گیاهان و هر چیزی را با کوندالینی- ریکی پاکسازی و با انرژی شارژ کنید. آب مقطر بدلیل خالص بودنش بیشترین توانایی را در ذخیره انرژی دارد. کریستال کوارتز شفاف و سنگ نمک شفاف نیز بطور ذاتی از قابلیت بالایی برای عبوردهی و ذخیره انرژی برخوردارند. البته باید گفت، فردی که خودش به مرحله مطلوبی از پاکسازی کالبدی رسیده باشد، می تواند هر شیئی را به خوبی پاکسازی و شارژ کرده، و کانال انرژی آن را عریض کند، حتی اگر یک عنصر دور ریز مثل یک تکه کاغذ روزنامه باشد!

حتما لازم نیست به بیمار در مورد کاری که انجام داده اید توضیحی بدهید! همین که او به هر نحوی از شما برای درمان خود کمک خواسته باشد، مجوز شما برای درمان او خواهد بود. اما دوباره تاکید می کنم که بجز در موارد اورژانسی، بدون اجازه حق هیچ کاری را ندارید. بهتر است با توجه به اعتقادات پزشکی و یا مذهبی فرد، در مورد خواص درمانی شیئی که شارژ کرده اید، داستانی هیجان آور بسازید. برای نمونه، آب مقطر را درون یک شیشه شربت داروهای گران قیمت ریخته و بگویید، این یک داروی بسیار جدید بوده و با فناوری لیزری و هسته ای تهیه شده است. در مورد افراد مذهبی نیز می توانید بگوید که توسط یک قدیس، یا مکان مذهبی خاصی تبرک داده شده است. ( به فراخور اعتقادات و دانش هر شخص ). این کار علاوه بر انتقال انرژی درون وسیله شارژ شده به بیمار، باعث می گردد تا بیمار از درون نیز انرژی های نهفته ی خود را تحریک کرده و به خودش برای بهبود کمک کند.   

 نکته: برخی معتقدند که با محدود کردنِ نیتِ خود، می توانید کاربرد و عملکرد نیروی الهی را محدود کرده و کنترل کنید. بدین معنی که مثلا نیت  کنید که ریکی درد دندان شما را کاهش دهد  و  مراقبه را شروع کنید. ( همچنین در مورد  آرامش ذهنی، یا رفع خستگی )  این مطلب به همان اصل "بنا به درخواست" بودن و "اختیار" در دریافت ریکی مربوط می باشد. ریکی با نیت ( ناخودآگاه ) شما عمل می کند.

 

خاصیت دیگر: از آنجایی که ریکی، جوهره الهی می باشد، شما می توانید همان گونه که در مراسم مذهبی و دعا های خود، مطلبی از خداوند طلب کرده و حاجت می خواهید، از این نیروی الهی نیز درخواست کنید. معمولا برای اینکه این کار به نحو موثرتری انجام شود، بهتر است یک مراقبه 20 تا 30 دقیقه ای با نیت مورد نظرتان انجام دهید. اگر خواسته شما در تضاد باتعالی معنوی شما نباشد، ریکی علت های مورد نیاز برای رسیدن به هدفتان را مهیا کرده و در زمان مناسب تحقق خواهد یافت.

 

روش های تسریع کننده پاکسازی کالبدی

 درمان دیگران، بدلیل کشش انرژی از کانال های کالبد شما، باعث سرعت بخشیدن به پاکسازی شما می شود. فردی که خودش کانال ریکی- کوندالینی بوده و به درجه مطلوبی از پاکسازی فردی رسیده باشد نیز می تواند با روش های درمان از راه نزدیک، به پاکسازی افراد دیگر کمک کند. پس از دوستان و یا افراد دیگری که در زمینه درمانگری دارند، برای پاکسازی خود کمک بگیرید.

اذکار: در سیستم باستانی یوگا برای کمک به بیدار سازی هر چاکرا، حین تمرکز روی آن چاکرا، یک ذکر ( mantra ) مخصوص را برای هر چاکرا، بطور آرام و کشیده تکرار می کنند. به نحوی که لرزش ایجاد شده از تکرار این صوت را به درون چاکرا می فرستند. مشابه این عمل در پزشکی نوین توسط یک دستگاه تولید سیگنال، برای  باز کردن برخی انسداد های عروق و برخی سرطان ها استفاده می شود. ذکر های مخصوص هر چاکرا به شرح زیرند

چاکرای اول: لام ( Lanm )؛ چاکرای دوم: وام ( vam )؛ چاکرای سوم: رام ( ram )؛ چاکرای چهارم: یام ( yam )؛ چاکرای پنجم: هام ( ham )؛ چاکرای ششم: اُم ( om )؛ چاکرای هفتم: آئوم ( aum )؛ می باشد.

یک ذکر مهم دیگر نیز که جنبه عمومی دارد و بالاترین فرکانس را دارا می باشد. ذکر هو می باشد. که در طول مراقبه برای پاکسازی عمومی تکرار می شود. گفته شده که بهتر است به صورت هی یویییی ( he …you )  تلفظ شود. بطوریکه بخش اول ( هی ) تقریبا یک چهارم بخش دوم ( یوووو ) کشیده شود و بخش دوم تا اتمام بازدم ادامه پیدا کند.

 

یکی از بهترین و ارزانترین روش ها برای تسریع روند پاکسازی کالبدی، استفاده از عنصر نمک می باشد که تاثیر آن از دوران باستان ( پاشویه نمک برای بیمار ) تا به امروز برای تمام دنیا اثبات شده است. این عنصر یک فیلتر تصفیه کننده بسیار عالی برای تمام چاکرا ها و سیستم انرژی بدن می باشد. شما می توانید سنگ نمک ( به اصطلاع عامیانه نمک ترکی ) را از کارخانه های نمک، عطاری ها و یا کریستال فروشی ها تهیه کنید. اگر سنگ نمک شفاف باشد بهتر است، اما ضروری نیست. قیمت آن نیز بسیار ارزان است. می توانید از قطعات کوچک آن در روی چاکرا ها و در اطراف بدنتان ( مثل بین پاها، کف دستان و... )، حین مراقبه استفاده کنید. همچنین می توانید همیشه یک قطعه از آن را درون یک پلاستیک کوچک ( برای جلوگیری از رسیدن آب و رطوبت ) قرار داده و در جیب خود بگذارید.

اگر تهیه سنگ نمک برایتان دشوار است، به سادگی می توانید از نمک خوراکی استفاده کنید. به کمک پلاستیک ( مثلا کیسه فریزر ) و نخ، بسته های نمکی با اندازه دلخواه خود ( مثلا به اندازه یک فندق یا گردو ) ساخته و به همان ترتیبی که برای سنگ نمک گفته شد از آن ها استفاده کنید. می توانید هر چند روز یکبار، از پاشویه آب نمک استفاده کنید. همچنین می توانید در حالت مراقبه شماره 4 ( روی صندلی )، کف پاهای خود را درون ظرف آب نمک قرار دهید. در میزان غلظت آب نمک وسواس به خرج ندهید. همین که اسمش آب نمک باشد کفایت می کند.

زانوها و آرنج ها ). ابتدا سنگ نمک خود را روی نقطه مورد نظر بگذارید. سپس کف یک دستتان را جلوی آن نقطه و دیگری را پشت آن محل قرار داده و اجازه بدهید که انرژی جریان پیدا کند. پس از مدتی جای دو دست خود را عوض کنید تا با تغییر جهت جریان، به باز شدن گره های انرژی کمک کنید. اگر این کار را برای خودتان می خواهید انجام دهید، در نقاطی که قرار دادن دست مقدور نیست، سنگتان را روی آن بگذارید و حین مراقبه روی سنگ و محل مورد نظرتان تمرکز کنید.

 

تکنیکی دیگر: شما می توانید این تکنیک را در زمان مراقبه نشسته خود بر روی صندلی انجام دهید. تنها کافیست با هر وسیله ای که در دسترس دارید، دو بسته نمک درست کنید، و آن را در حین مراقبه زیر پاهایتان قرار بدهید. مقصود این است که یک لایه نمک زیر پای شما قرار بگیرد. این تکنیک همان قرار دادن پاها در محلول آب نمک می باشد، اما بصورت خشک و قابل استفاده در هر مکانی. این بسته ها می توانند با 2 کیسه پلاستیک معمولی تهیه شوند. همچنین می توانید درون دو جعبه مقوایی ( مثلا کارتون کفش ) نمک ریخته و حین مراقبه پاهایتان را درون آن قرار دهید و به قسمت کف پا و نمکی زیر پایتن تمرکز کنید.

 

 

كریستال كواترز شفاف از كانی هایی است كه دارای بیشترین محدوده عبور دهی انرژی بوده و قابلیت بسیار بالایی در ذخیره انرژی دارد. تمام تکنیک هایی که با سنگ نمک در بالا ذکر شد، برای کریستال نیز قابل انجام است.

 

نکته: برای تهیه کرسیتال کوارتز، خود را به زحمت نیندازید! این ماده ( سیلیکن SiO2 ) دقیقا در ظروف آشپذخانه ای که به ظروف کریستالی مشهورند وجود داشته و می توانید از آن ها استفاده کنید. این ماده همچنین بصورت پودر ( شن سیلیس ) هم، در فروشگاه های مواد و لوازم آزمایشگاهی قابل تهیه بوده و بعنوان ماده اولیه صنایع شیشه سازی استفاده می شود.

 توجه: قبل از کار با هر سنگ و کریستالی، ابتدا آن را بین دو دست خود گرفته و بوسیله جریان انرژی بین دو کف دست، آن را پاکسازی کنید. سپس نیت کنید که این سنگ هم به کانال تمام عیار ریکی بدل شود.

 

 

مراقبه هاتسوری- هو ( hatsurei-ho ): این مراقبه بعنوان موثرترین راه برای تعمیق و قوی کردن اتصال به ریکی شناخته شده است. تاثیر این مراقبه برای افزایش توانایی کانال انرژی شما بسیار نیرومند خواهد بود. این مراقبه یک مرحله مقدماتی دارد که به حمام خشک مشهور است. قبل از شروع قسمت اصلی باید 2 بار آن را تکرار کرد . برای این مراقبه در ابتدا در یکی از حالات نشسته قرار گرفته و دست ها را به حالت نیایش جلوی بدن به هم متصل می کنیم. سپس با کف دست راست، از بالای کتف چپ تا زانوی پای راست را مسح می کشیم. 

 

بعد با دست مخالف همین کار را تکرار می کنیم. سپس با دست راست، از کتف تا نوک انگشتان دست چپ را مسح می کشیم. بعد این کار را با دست مخالف تکرار می کنیم.

 

حالا نوبت به قسمت اصلی مراقبه هاتسوری - هو می رسد. دستانتان را در حالت نیایش مقابل سینه قرار دهید. بعد همزمان آن ها را بالا آورده و کف دستانتان رو به بالا بگیرید. تصور کنید که همزمان با کشیدن نفس به درون بدنتان، ریکی ( یا نور سفید ) از کف دستان و فرق سرتان وارد شده و آن را در بر می گیرد. حال به آرامی دستانتان را دایره وار، از دو طرف پایین آورده و نفستان را درون سینه حبس کرده و دستانتان را به حالت نیایش برگردانید. تصور کنید که ریکی ( نور سفید ) از تمام سطح بدنتان تا بی نهایت به بیرون تابیده می شود. تا هر زمان که به شما فشار نیامده نفستان را نگه داشته و بعد به آرامی بیرون بدهید و تصور ساطع شدن ریکی از بدنتان را حفظ کنید. ( بهتر است دم و بازدم را از بینی انجام دهید ). این کار را تا هر زمان که مایلید می توانید ادامه دهید.

 

اگر تمرین بالا در ابتدا برایتان مشکل است، می تواند موقتا بجای قسمت اصلی، تکنیک  گاسشو ( gassho) را جایگزین کنید. یعنی بعد از قرار دادن دست ها در حالت مراقبه، تصور کنید که هنگام دم، ریکی از فرق سرتان وارد بدن شده و هنگام بازدم از تمام سطح بدنتان ساطع می شود.

اخطار: از آنجایی که با حبس نفس، تپش قلب افزایش می یابد، بیمارانی که ناراحتی های قلبی دارند، بهتر است تا زمانیکه دردهای قلبی آن ها رفع نشده است، قسمت حبس نفس را از مراقبه هاتسوری- هو حذف کنند.

 

توجه: توصیه می شود که تکنیک حبس نفس را در حالت ایستاده انجام ندهید، زیرا این مراقبه جریان انرژی شدیدی در بدن ایجاد می کند و اگر شما مبتدی بوده و بیش از حد نفستان را حبس کنید، شدت چرخش جریان در کالبدتان به حدی زیاد می شود که موجب تکان های شدید و بعضا برهم خوردن تعادل، و در نتیجه برخورد شما با زمین می گردد. حالات نشسته، موقعیت هایی امن برای تمام سطوح می باشند.

نکته: تکنیک های گاسشو و هاتسوری- هو برای رفع خستگی و انرژی گرفتن بسیار قوی بوده و تاثیری بسیار سریع دارند.

آسانا دسته ای از حرکات کششی یوگا هستند که تاثیر بسزایی در رفع گرفتگی های انرژی و جسمی دارند. ( در اینجا نیز هر شخصی باید تمرینات متناسب با وضعیت جسمانی خودش را انتخاب کند. زیرا تعدادی از حرکت های آسانا برای بیماران خاص و افرادی که انعطاف بدنی کمی دارند زجر آور است ! ). برخی از حرکات پایه در زیر آورده شده است.

 

طب گیاهی نیز یکی از تسریع کننده ها می باشد، البته نه بصورت خودتجویزی و تنها زیر نظر فرد آگاه و خبره استفاده شود. این طب اگر در بدبینانه ترین شکل، توانایی درمان نداشته باشد، خوشبختانه عوارض جانبی در پی ندارد ( البته طب گیاهی نیز، روشی غیر هوشمند  است ! ).

 ٢٥ حرکت برای خود درمانی با دست


 

ادامه دارد ...